منو های اصلی
Skip to Content

الزامی بودن انتشار مقاله رساله دکتری در مجلات معتبر الزامی بودن انتشار مقاله رساله دکتری در مجلات معتبر

به استحضار دانشجویان محترم دکتری تخصصی پردیس بین الملل می رساند که برای صدور مجوز دفاع از رساله دکتری حتما گواهی پذیرش یک مقاله علمی پژوهشی یا بین المللی با ایندکس web of science مورد نیاز است. در این گواهی علاوه بر مشخصات مقاله بایستی اطلاعات مربوط به شماره ای از نشریه که مقاله در آن به چاپ خواهد رسید موجود باشد. تحویل گواهی موقت و مدرک فارغ التحصیلی منوط به چاپ قطعی مقالات می باشد. مجلات بین المللی با ایندکس emerging source citation index برای دریافت مجوز دفاع از رساله دکتری مورد پذیرش قرار نمی گیرند.

برای دریافت اطلاعات در مورد نشریات علمی پژوهشی مصوب وزارت علوم و نشریات معتبر بین المللی به این لینک مراجعه کنید.
مقاله و مجله ای که مقاله در آن پذیرفته شده یا چاپ می‌شود بایستی به تایید استادان راهنما، مدیر گروه و معاونت پژوهشی پردیس برسد. 
 فرم مجوز دفاع را می توانید از اینجا دریافت کنید.

کفایت دستاوردهای پژوهشی برای دانشجویان ورودی مهر 95 به بعد کفایت دستاوردهای پژوهشی برای دانشجویان ورودی مهر 95 به بعد

بدین وسیله به اطلاع دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ورودی مهر 95 به بعد می رساند با توجه به مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه مورخ1395/9/30   مقرر شد جهت رعایت حدکفایت دستاورهای پژوهشی برای محاسبه نمره پایان نامه و رساله دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که ورودی مهر 95 به بعد می باشند به شیوه ذیل عمل شود:

الف - دانشجویان رشته های علوم انسانی ، علوم پایه و فنی و مهندسی در مقطع دکتری با دارا بودن یک مقاله با نمایه علمی پژوهشی یا ISI معتبر می توانند از رساله دفاع نمایند و نمره رساله از 18/99 (بسیار خوب) محاسبه شود. برای محاسبه نمره از 20( عالی) 2 مقاله، با نمایه معتبر (حداقل یک ISI  معتبر و یک علمی و پژوهشی) ارائه نمایند که حداقل یکی از مقالات چاپ نهایی شده باشد. در خصوص مقاله لاتین و مجله آن از حیٍ رتبه و نوع نمایه در شورای دانشکده تصمیم گیری شود

ب - در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به اینکه آیین نامه مقطع کارشناسی ارشد حداقل فعالیتی برای دستاوردهای پژوهشی لحاظ نکرده است شورا با لحاظ نمودن نمره -/18 در صورتی که پایان نامه هیچ دستاوردی نداشته باشد جهت دفاع موافقت نموده است. برای محاسبه نمره از 20 مطابق با شیوه نامه مصوب شورای آموزشی و پژوهشی دانشکده عمل شود.

گزارشهای سه ماهه از رساله دکتری گزارشهای سه ماهه از رساله دکتری

دانشجویان محترم دکتری تخصصی پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی که پروپوزال خود را تصویب کرده و در مرحله نگارش رساله دکتری قرار دارند لازم است که هر سه ماه یک بار گزارش پیشرفت مراحل رساله خود را تکمیل کرده و به تایید مراجع مربوطه برسانند. این گزارش بایستی به صورت تفصیلی به مهم ترین بخش های پیشرفت رساله اشاره کرده و منطبق با پروپوزال مصوب باشد. در این گزارش های سه ماهه شروع فعالیت ها و نتایج هر کدام از مراحل بایستی توضیح داده شود؛ همچنین منابع مورد استفاده برای پروژه رساله ذکر شوند. پس از نگارش گزارش سه ماهه، دریافت تاییدیه از استاد راهنما، مدیر گروه و معاون پژوهشی بر اساس فرم مربوطه انجام خواهد گرفت. دانشجویان گرامی حتما توجه داشته باشید که دریافت مجوز دفاع از رساله منوط به این است که گزارش‌های پیشرفت کار رساله در زمان‌های تعیین شده تکمیل و به تایید رسیده باشد.

برای دریافت فرم گزارش سه ماهه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده سایر فرم های دوره دکتری اینجا کلیک کنید